REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Pierwszy krok do czterech torów na linii Warszawa Wawer – Otwockartykuł
Pokaż artykuł
Pierwszy krok do czterech torów na linii Warszawa Wawer – Otwock
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły przygotowania do modernizacji ostatniego odcinka trasy kolejowej Warszawa – Lublin. Między Warszawą Wawer a Otwockiem, w Falenicy i Radości, szykują teren pod budowę bezkolizyjnych skrzyżowań i przenosimy kanalizację. Wykonanie części prac przed główną modernizacją skróci czas inwestycji. Docelowo między Warszawą Wawer a Otwockiem pociągi będą jeździły po czterech torach. Inwestycja ubiega się o dofinansowanie z programu FEnIKS.
Słupsk: podróżni wsiadają do pociągów z nowych peronówartykuł
Pokaż artykuł
Słupsk: podróżni wsiadają do pociągów z nowych peronów
W Słupsku podróżni korzystają z efektów modernizacji stacji. Udostępniony został przebudowany peron nr 3 oraz nowy peron nr 4, które zapewniają wygodniejsze wsiadanie do pociągów. Teraz prace przeniosą się na sąsiednie perony, aby po zakończeniu inwestycji zapewnić wszystkim pasażerom łatwiejszy dostęp do kolei i oczekiwany komfort obsługi. Wartość robót prowadzonych przez Polskie Linie Kolejowe S.A. na stacji Słupsk wynosi 562 mln zł netto.
Rusza remont linii kolejowej Oleśnica – Kluczborkartykuł
Pokaż artykuł
Rusza remont linii kolejowej Oleśnica – Kluczbork
Rusza remont linii kolejowej Oleśnica – Kluczbork, łączącej województwa dolnośląskie i opolskie. Inwestycję o wartości blisko 400 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizuje ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Dzięki pracom na dwóch odcinkach linii o łącznej długości 22 km, skróci się podróż koleją między Wrocławiem a Kluczborkiem o ok. 10 min. Powstaną nowe perony i podniesiemy poziom bezpieczeństwa na trasie. Zakończenie prac planowane jest w 2026 r.
Szybko i wygodnie przez wschodnią i północną granicę Polski [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Szybko i wygodnie przez wschodnią i północną granicę Polski [RAPORT]
Nasz kraj leży niemal w centrum Europy, na szlakach łączących zachód ze wschodem i północ z południem. Zdecydowana większość dróg szybkiego ruchu prowadzących do granic Polski ma połączenie z siecią drogową, o podobnych parametrach, u naszych sąsiadów.
Wrocław – jeszcze wiele do odzyskania [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław – jeszcze wiele do odzyskania [FILM]
Kontynuujemy naszą serię filmów z największych miast w Polsce. Dziś odwiedzamy Wrocław. To jedno z najważniejszych, największych i najpiękniejszych miast w Polsce. Ostatnie lata to okres wielkiej rewitalizacji tego miasta i wielki plac budowy. Powstaje wiele różnego rodzaju inwestycji. Kolejne projekty są w planach. Wrocław to też bardzo ważne miasto dla nas. To właśnie tu powstał nasz portal Investmap.pl
Katowice pozyskały dziesiątki milionów złotych na kolejne inwestycje w infrastrukturę deszczowąartykuł
Pokaż artykuł
Katowice pozyskały dziesiątki milionów złotych na kolejne inwestycje w infrastrukturę deszczową
Katowickie Inwestycje S.A. pozyskały środki na kolejny etap prac na rzecz gospodarowania wodami opadowymi i zabezpieczenia miasta przed skutkami zmian klimatycznych. Miejska spółka zawarła z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę o dofinansowanie projektu „Uporządkowanie systemu gospodarowania wodami opadowymi w Katowicach – etap III", którego całkowita wartość wynosi ponad 110,5 mln zł, a wysokość dofinansowania może sięgnąć blisko 60 mln zł.
Kolejny odcinek S3 z unijnym dofinansowaniem. To już łącznie ponad 2,5 mld zł wsparcia w ramach FEnIKSartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny odcinek S3 z unijnym dofinansowaniem. To już łącznie ponad 2,5 mld zł wsparcia w ramach FEnIKS
Budowa drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Troszyn otrzymała unijne wsparcie w wysokości ponad 757 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała siódmą umowę o wsparcie ze środków UE w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). To równocześnie pierwsza umowa o dofinansowanie projektu w całości z Programu FEnIKS, z którego Polska otrzymała już ponad 2,5 mld zł na rozwój krajowej sieci drogowej.
W woj. śląskim postępuje budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim postępuje budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia [ZDJĘCIA]
Zaawansowanie prac na blisko 17-kilometrowym odcinku nowej DK78 wynosi ponad 80 procent. Podobnie zaawansowana jest budowa obiektów mostowych. Kierowcy z nowej trasy skorzystają w przyszłym roku.
Testy torów na bemowskim odcinku metra linii M2artykuł
Pokaż artykuł
Testy torów na bemowskim odcinku metra linii M2
Na budowie nowego odcinka metra rozpoczął się dziś kolejny ważny etap prac – jazdy testowe po gotowym już torowisku na Stacji Techniczno-Postojowej Mory. Testy mają na celu sprawdzenie infrastruktury torowej oraz pozwolą przygotować obiekt do kolejnych etapów odbiorów technicznych. Zakończenie budowy trzech nowych stacji pasażerskich na linii M2 (Lazurowa, Chrzanów i Karolin) oraz STP Mory planowane jest jeszcze w tym roku.
[Kraków] Miliard złotych na wielką rozbudowę lotniska w Balicachartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Miliard złotych na wielką rozbudowę lotniska w Balicach
Zarząd portu lotniczego Kraków Airport szacuje, że do 2036 roku z lotniska w Balicach będz...
Poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla małej obwodnicy Trzebnicyartykuł
Pokaż artykuł
Poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla małej obwodnicy Trzebnicy
Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji małej obwodnicy Trzebnicy w ciągu...
Polska firma Polmlek będzie produkować tzw. "różowe złoto"artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Polmlek będzie produkować tzw. "różowe złoto"
W Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim, produkowane będzie tzw. "różowe złoto". W Lidzbarku Warmińskim, gdzie znajduje się nowoczesna fabryka i Centrum Badawcze polskiej Grupy Polmlek, ma być produkowana laktoferyna, białko, które wspiera odporność, pomaga w walce ze stanami zapalnymi, działa przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Nazywane jest właśnie potocznie "różowym złotem". Polmlek jest pionierem sekwencjonowania i frakcjonowania białek.
Osiedle Europejskieinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Europejskie
Gorzów Wielkopolski, Staszica, Myśliborska
Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na budowę pierwszej w stolicy podziemnej trasy tramwajowej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na budowę pierwszej w stolicy podziemnej trasy tramwajowej [WIZUALIZACJE]
Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na budowę pierwszej w stolicy podziemnej trasy tramwajowej. Pasażerowie dojadą nią przez Ochotę na Dworzec Zachodni. Prace rozpoczną się w przyszłym roku.
Agencja Rozwoju Pomorza S.A. wybuduje w Gdańsku nowy biurowiec Letnica Office [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Agencja Rozwoju Pomorza S.A. wybuduje w Gdańsku nowy biurowiec Letnica Office [WIZUALIZACJE]
Agencja Rozwoju Pomorza S.A. rozpoczyna inwestycję ważną dla pomorskich przedsiębiorców. Główne agencje samorządowe, przeznaczone do ich obsługi otrzymają jeden, wspólny adres: Gdańsk Letnica, ul. Sucha 12. W obiekcie o powierzchni ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych, na dwóch piętrach znajdą się m.in. siłownia, przedszkole i przychodnia, z których będą mogli korzystać mieszkańcy dzielnicy. Biurowiec będzie miał zupełnie wyjątkowe kształty.
Rusza budowa TAT na Swojczyce. Inwestycja oznacza duże zmiany w ruchu [WIZUALIZACJE+MAPA]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa TAT na Swojczyce. Inwestycja oznacza duże zmiany w ruchu [WIZUALIZACJE+MAPA]
Rusza budowa Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Swojczyce - jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji we Wrocławiu. Inwestycja o wartości blisko 140 milionów złotych przyniesie nie tylko 2 km nowych torów, ale także natychmiastowe, duże utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Przełomowa będzie noc z 14 na 15 listopada.
Dodatkowe środki na budowę wielkiego Hubu gamingowo-technologicznego w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Dodatkowe środki na budowę wielkiego Hubu gamingowo-technologicznego w Katowicach
W Katowicach, na terenach po byłej kopalni węgla kamiennego Wieczorek w Nikiszowcu, realizowany jest jeden z najbardziej ambitnych projektów transformacyjnych w Polsce i największa inwestycja w historii Katowic - budowa Hubu gamingowo-technologicznego. Dzięki dobrej współpracy samorządu Katowic z Województwem Śląskim i Komisją Europejską, miasto podpisało aneks do umowy na dofinansowanie inwestycji ze środków europejskich zwiększający je do kwoty ponad 402,9 mln zł.
Kolejne dwie wielkie inwestycje drogowe w Polsce z unijnym wsparciemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie wielkie inwestycje drogowe w Polsce z unijnym wsparciem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała już 23 umowy o dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Tym samym wysokość unijnego wsparcia z tego Programu przekroczyła 13,5 mld zł.
W Katowicach będą produkowane "polskie wiatraki"artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach będą produkowane "polskie wiatraki"
Grenevia SA podpisała umowę na zakup licencji na produkcję kompletnej turbiny wiatrowej. Dzięki kontraktowi FAMUR Gearo – marka odpowiadająca w Grupie Grenevia za obszar energetyki wiatrowej – zyska dostęp do zaawansowanej technologii, która pozwoli budować krajowe kompetencje produkcyjne i oferować nowoczesne rozwiązania dla zmieniającego się rynku energetycznego w Polsce. Projekt zakupu licencji wpisuje się w realizowaną przez FAMUR Gearo inicjatywę stworzenia tzw. „polskiego wiatraka”. Celem programu jest rozwój lokalnej produkcji nowoczesnych turbin wiatrowych oraz ograniczenie zależności od zagranicznych dostawców technologii.
100 mln zł na Społeczne Agencje Najmuartykuł
Pokaż artykuł
100 mln zł na Społeczne Agencje Najmu
Wystartował konkurs dla samorządów w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Społeczne Agencje Najmu (SAN) to nowy instrument polityki mieszkaniowej pozwalający wynająć mieszkanie osobom w trudniejszej sytuacji mieszkaniowej czy życiowej lub osobom w tzw. luce czynszowej.
REKLAMA